Image and video hosting by TinyPic
   کنفرانس بین المللی مدیریت   

 

دوستان، همانطور که استحضار دارید ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت از تاریخ 30 آذر الی 2 دی ماه در مرکز همایشهای بین المللی رازی تهران برگزار گردید. با توجه به اینکه فرصتی دست داد که در این کنفرانس شرکت نمایم، لذا سعی براین است که چکیده ای از برخی کارگاهها و سخنرانیهایی را که در آن حضور داشتم را بصورت مختصر در سایت قرار دهم . امید اینکه که مورد استفاده قرار گیرد.

 

در ابتدا به یکی از سخنرانیهایی روز اول همایش مربوط به آقای پروفسور ریموند رخشانی از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی اشاره می شود . سخنرانی ایشان در خصوص مشکلات و مباحث مربوط به رشته MBA در جهان بود.

 

وی مشکلات مذکور را در سه بخش تحلیل نمودند: 1- گزینش دانشجو  2- محتوا    3- ورود به شغل

 

گزینش دانشجو: پایین بودن استعداد افراد گزینش شده، نداشتن معیار برای گزینش و نداشتن تجربه کاری را از جمله مشکلات این بخش عنوان کردند. به زعم ایشان افراد جوان برای اینکه بخواهند درآمد بالا داشته باشند و سریع به پول برسند این رشته را انتخاب کرده اند. برخی نیز بدنبال بدست آوردن پست و سمت هستند.

 

محتوا: وجود معلمان بدون تجربه و فاقد صلاحیت ، نیمه وقت بودن معلمان و کوتاه شدن طول دوره ها را از جمله مشکلات مربوط به محتوای دوره ها عنوان نمودند. ایشان تاکید داشتند که طول دوره ها قبلا دو سال بود درحالیکه در حال حاضر به چند ماه رسیده است. در فرانسه اصطلاحی است که می گوید دوشنبه بیا یاد بگیر سه شنبه برو بیرون! در امریکا نیز طول این دوره ها به دو هفته کاهش یافته است. بنابراین بحث صلاحیت زیر سوال می رود و این یعنی کالایی کردن مدارک MBA.

 

ورود به شغل: وی در این خصوص بیکاری برخی فارغ التحصیلان این رشته و پایین آمدن حقوق دریافتی فارغ التحصیلان و عدم اعتماد صنعت به فارغ التحصیلان جدید را از جمله مشکلات این بخش می داند. سابقا این رشته جذاب بود و صاحبان صنایع فارغ التحصیلان این رشته را غربال شده می دانستند در حالیکه در چند سال اخیر به دلیل پایین آمدن کیفیت تحصیلی بین مدیران این صنایع بدبینی بوجود آمده است.

 

سپس به ارائه راهکارها در این زمینه پرداختند. ایشان سه راهکار را پیشنهاد دادند:

 

بالا بردن کیفیت: باید نسبت به بالا بردن کیفیت این دوره ها از طریق استفاده از مدرسین تمام وقت و دانشجویان با استعداد و با تجربه و همچنین تبدیل متخصصان MBA به رهبران مدیریت اقدام کرد. ایشان فرایند رهبر شدن را بدین صورت تبیین کردند: متخصص MBA            مدیر            رهبر

 

تدوین قوانین واستاندارد: نیاز به وجود یکسری استانداردها و قوانین در این بخش وجود دارد. بدین منظور می بایست کلوپی از مدارس عالی مشخص شود تا بین خودشان نسبت به تدوین مدل یا قانون در این زمینه اقدام نمایند.

 

اعتبار دهی به فارغ التحصیلان: امروزه تاثیر رهبران کسب و تجارت بر روی رفاه هزاران کارمند و مشتری وجود دارد. بنابراین متخصصین MBA باید رفتارهای خود را بهبود دهند تا بتوانند رهبری کنند. توسعه رهبران آینده وظیفه ماست.

 

ادامه دارد...

 

لینک